Ölkənin müxtəlif bölgələrində fəaliyyət göstərən 19 STEAM Mərkəzində müasir texnologiyaları əhatə edən təlimlər davam edir.
"Azərbaycan müəllimi" xəbər verir ki, mərkəzlərdə şagirdlər “CodeLab”, “ARTLab”, “Mexatronika və robototexnika”, “Səma texnologiyaları”, “Proqramlaşdırılan sistemlər”, “Alternativ enerji”, “ROV və AUV sistemləri” və “Pilotsuz gəmi texnologiyaları” kimi proqramlar çərçivəsində biliklərini genişləndirirlər.
Təlimlər zamanı şagirdlər həm yeni bacarıqlar əldə edir, həm də maraqlı və əyləncəli vaxt keçirirlər. Bu proqramlar gənclərin gələcək texnologiyalarını dərk etməsi və onların praktiki tətbiqində iştirakını təmin etmək məqsədini daşıyır. STEAM təhsilində şagirdlərin yaradıcı düşüncəsi və texnoloji bilikləri inkişaf etdirilir.
STEAM mərkəzləri gənclərin həm fərdi, həm də komanda şəklində işləmə qabiliyyətlərini gücləndirərək onları gələcək innovativ layihələrə hazırlayır.