"İcma əsaslı məktəbəqədər təhsil xidmətlərinin təşkili” üzrə qrant layihəsi uğurla davam edir.
“Azərbaycan müəllimi” xəbər verir ki, layihənin fəaliyyətində başlıca məqsəd Azərbaycanda, xüsusilə ucqar və ya əlverişsiz dağ kəndlərində keyfiyyətli təhsil xidmətlərinin həyata keçirilməsi və məktəbəqədər təhsil qrupları vasitəsilə 3-5 yaşlı uşaqların inkişaf sahəsini əhatə edən bacarıqların artırılması üçün əlavə imkanlar yaratmaqdan ibarətdir.
Xatırladaq ki, layihə Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən elan edilən “2024–2025-ci tədris ilində icma əsaslı məktəbəqədər təhsil xidmətlərinin təşkili” üzrə qrant proqramı çərçivəsində Röyal Əlizadə tərəfindən Samux rayon Qədili kənd ümumi orta məktəbində icra edilir. Qrant proqramının həyata keçirilməsində əsas məqsəd 2024–2025-ci tədris ilində müəyyən səbəblərdən məktəbəqədər təhsildən kənarda qalmış uşaqları alternativ yollarla məktəbəqədər təhsilə cəlb etməkdən ibarətdir.