“Kodların izində: Şagirdlər arasında Kod da Vinçi müsabiqəsi” layihəsi çərçivəsində “Kod da Vinçi” oyunu təşkil olunub.
“Azərbaycan müəllimi” xəbər verir ki, 2 gün təşkil edilən “Kod da Vinçi” oyunu 50 şagirdin iştirakı ilə keçirilib. İlk gün oyunun 1-ci mərhələsi baş tutub. 10 nəfərdən ibarət 5 komandaya bölünən şagirdlər yarışaraq moderator tərəfindən təqdim edilən açar sözlərə əsasən cavabları tapmaq uğrunda mübarizə aparıblar. İlk 3 yeri tutan komandalar 2-ci mərhələyə keçid edib. Birinci yeri tutan komanda qalib elan edilib.
Təşkil edilən bu oyun şagirdləri interaktiv fəaliyyətlərə cəlb etmək, məktəbdə şagirdlər üçün əyləncəli və interaktiv tədbirlərin təşkil olunmasını təşviq etmək və bununla da şagirdlərin mental inkişafını dəstəkləməyə töhfə verib.
Qeyd edək ki, “Kodların izində: Şagirdlər arasında “Kod da Vinçi” müsabiqəsi” qrant layihəsi Maral Əmraslanova tərəfindən Qara Nuru kənd R. Səfərov adına tam orta məktəbində təşkil olunur. Layihə çərçivəsində Vll, Vlll və lX sinifdə təhsil alan 50 şagirdin iştirakı ilə “Kod da Vinçi” oyununun təşkil edilməsi və məktəbdə oyunlar dərnəyinin qurulması nəzərdə tutulub.