Ötən il yenilənən məktəblərdən biri Beyləqan rayonu Kəbirli kənd 1 nömrəli tam orta məktəbdir.
“Azərbaycan müəllimi” "Yenilənən məktəblər" rubrikası çərçivəsində Kəbirli kənd 1 nömrəli tam orta məktəb haqqında məlumatı təqdim edir.
Belə ki, 504 şagird yerlik tam orta məktəb binası əsaslı təmir edilib və 320 şagird yerlik əlavə korpus inşa olunub. Əsaslı təmir və tikinti işlərinə 2022-ci ilin dekabrında başlanılıb və 2024-cü ilin avqustunda işlər başa çatdırılıb.
Kəbirli kənd 1 nömrəli tam orta məktəbin 504 şagird yerlik binasında 24 sinif otağı, 1 məktəbəhazırlıq otağı, 3 laboratoriya, 2 texnologiya otağı, 2 informatika, 1 hərbi hazırlıq kabineti, kitabxana, 210 yerlik akt zalı, 144 yerlik yeməkxana və 266.76 kv. metr sahəsi olan idman zalı var.
Yeni inşa olunan 320 şagird yerlik korpusa gəlincə, burada 11 sinif otağı, 1 məktəbəhazırlıq otağı, 3 laboratoriya, 2 texnologiya otağı, 1 informatika, 1 hərbi hazırlıq kabineti, kitabxana, 192 yerlik akt zalı, 120 yerlik yeməkxana və 540 kv. metr sahəsi olan idman zalı mövcuddur.